Aktuality

Vánoční MC - 22. 12.

Ve čtvrtek 22. prosince od 9.30 pro vás chystáme poslední speciální Vánoční mateřské centrum. Kromě toho, že to bude poslední setkání mateřského centra v tomto roce, bude výjimečné... zkrátka vším. Můžete s sebou přivést i své partnery, kteří bývají jindy v práci, a také babičky, dědečky... Prosíme o přihlášení předem na tento e-mail.

Vánoční dílnička pro děti - 17. 12.

V sobotu 17. 12. od 10.00 do 13.00 hodin zveme všechny děti od 6-ti let na tradiční výrobu drobných dárků. Děti je nutné předem přihlásit na e-mail: pavla.balousova@volny.cz. Do zprávy uveďte jméno, příjmení dítěte a věk. S sebou si přineste svačinku, pití a pracovní tričko. Cena je 120,- Kč.

Mikuláš 3. 12.

S radostí vám přinášíme informaci, že v sobotu 3. 12. k nám přijde Mikuláš! Mikulášská nadílka proběhne letos opět na nádvoří kostela. Mikuláš a anděl se na vás a na vaše děti moc těší!

Na tomto odkaze: https://1url.cz/MrTwM se prosíme zaregistrujte na konkrétní čas. K Mikuláši bude předstupovat v daný čas vždy jen jedna rodina.

V registračním formuláři naleznete také odkaz, ve kterém vyplníte, za co má Mikuláš vaše dítě pochválit, případně maličko pokárat.

Připravte pro své dítě balíček a nezapomeňte ho opatřit dobře viditelnou jmenovkou. Prosíme vás, abyste balíček přinesli s předstihem do mateřského centra. Jsme vám k dispozici ve všední dny od 6.30 do 16.00 hodin. Pokud by vám to nevyšlo, budete moci balíček předat u stolečku po vstupu do zahrady kostela.

Děti si mohou nachystat básničku, kterou Mikulášovi a andělovi zarecitují.

Jako obvykle nevybíráme za akci vstupné. Pokud nás však chcete finančně podpořit v pořádání podobných akcí, můžete tak učinit u stolečku po vstupu do zahrady.

Prosíme přijďte včas podle rozpisu. Z organizačních důvodů nebude možné pozdržet probíhající akci. Můžete přijet i dříve a projít se zatím po Bolevecké návsi.

Naše fotografka každé dítko u Mikuláše vyfotí a fotky vám pošleme mailem. Můžete si tak naplno užít společné chvilky s vašimi dětmi.

Těšíme se na Vás!

Rozsvícení vánočního stromečku - 27. 11.

V neděli 27. listopadu Vás od 17.00 zveme na nádvoří boleveckého kostela na rozsvícení vánočního stromečku. Těšit se můžete nejen na rozzářený stromeček, ale hlavně na rozzářené dětské oči, na hezky strávený čas, na koledy, na vánoční poselství i na sladkou ochutnávku.

Věncování 25. 11.

V pátek 25. listopadu Vás zveme na společné vyrábění adventních věnců. Kdo z vás se v tento den chystá do mateřského centra, přijďte prosím jako obvykle v čase od 9:00 do 9:30. Bude následovat program pro děti, který pouze trochu zkrátíme. Kdo se na vyrábění chystáte bez dětí, budeme vás očekávat v 10:00 hodin. Samozřejmě můžete pozvat kamarádku, maminku, dědečka, všichni jsou vítáni. Jen prosíme o přihlášení na email mc-slovicko@umc.cz do středy 23. listopadu. Napište nám prosím, kolik vás přijde a zda budete mít s sebou děti. Děkujeme.

A co budete s sebou potřebovat? Chvojí, korpus (buď se kupují polystyrenové nebo i přírodní, ty se nemusejí celé přikrývat. Lze i vyrobit z větviček, klacíků či slámy), vázací drátek, podložky pod svíčky a svíčky. Všechny potřebnosti zakoupíte v květinářství nebo v hobbymarketech. A co se týče ozdob na věnec, fantazii se meze nekladou! Krásné jsou na věncích přírodní materiály, které snadno nasbíráte s dětmi na vycházce nebo naleznete doma - šišky, kaštany, skořápky vlašských ořechů, lískové oříšky, skořice, sušené plátky pomerančů, ozdoby za slámy...

Kdo máte tavnou pistoli, určitě se bude také hodit :-)

Moc se těšíme na každého z vás!

Podzimníčkování - 15. 10. 2022

V sobotu 15. 10. se uskuteční letošní "Podzimníčkování".  Opět se můžete těšit na cestu plnou her a soutěží. A samozřejmě také na "Podzimníčky" kteří Vás budou cestou provázet.

Začínáme v 16:00 hod. u Třemošenského rybníka, pod konečnou zastávky tramvaje č. 1. Pokud přijedete autem, je možné tam i zaparkovat.

A co s sebou? Lucerničku, buřtíky, podtácek, chleba a pití. A budete-li se chtít zdržet, popovídat si s námi a třeba si i zazpívat a dát si svařené vínečko, tak si nezapomeňte přinést hrneček.

Důležité: V případě chladného počasí se dobře oblečte!

Školička - začínáme

Ve čtvrtek 1. 9. se na Vás opět těšíme. Setkání s rodiči proběhne v pondělí 5. 9. 2022 v 15.30 hodin.

MC - začínáme

V pátek 9. 9. se na Vás od 9.00 těšíme opět na viděnou

Mateřské centrum otevřeno 19. 7. a 26. 7.

Program mateřského centra pro rodiče s dětmi běží i v červenci. Těšíme se na vás v úterý 19. 7. a 26. 7. v tradičním čase 9-12 hodin. Není třeba se dopředu přihlašovat

Přihlašování na šk. rok 2022/23

Podávání přihlášek do školičky na nový školní rok je v plném proudu a my se už teď těšíme na nové kamarády! Přijímáme děti od 2 let na docházku 2, 3 nebo 5 dní v týdnu.

Všechny potřebné informace naleznete zde na webu v záložce Školička nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 774 437 435 či e-mailem:  mc-slovicko@umc.cz 

Provoz školičky v červenci

V červenci bude školička otevřená každý všední den od 7. do 29. července, v případě zájmu otevřeme i 1. července. Prázdninová provozní doba bude od 7 do 16 hodin. Na měsíc červenec vám nabízíme flexibilní docházku - můžete si vybrat dny v kterékoli kombinaci, jak vám vyhovuje podle vašich prázdninových plánů, bez ohledu na to, v jaké dny navštěvuje vaše dítě školičku během školního roku. Výše platby zůstává stejná: 300 Kč/den.

Nyní probíhá přihlašování dětí, které aktuálně naši školičku již navštěvují. Od 1. června se mohou hlásit také děti, které nyní naši školičku nenavštěvují. K přihlášení prosíme využijte e-mail: mc-slovicko@umc.cz nebo telefonní číslo 774 437 435.

Děkujeme.

MC zavřeno - 23. 6.

Ve čtvrtek 23. června je MC zavřeno

19. 5. 2022

Ve čtvrtek 19. 5. 2022 je MC zavřené.

12. 5. 2022

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 je MC zavřené.

Velikonoční prázdniny

Ve čtvrtek 14. dubna, pátek 15. dubna a v pondělí 18. dubna je školička zavřená.

Velikonoční tvoření - 2. 4. 2022

V sobotu 2.4. 2022 od 15.00 hod. Vás zveme na tvořivé předvelikonoční posezení s floristkou Helenou Kafkovou.

Můžete se těšit na jednoduchou výrobu proutěných vajíček z čerstvého vrbového nebo březového proutí, výrobu 3D holubiček z připravených dřevěných komponentů a papíru, které si pak krásně poletují zavěšené např. na kroucené vrbě ve džbánu či váze. A také na výrobu proutěných věnců, např. na dveře, vrátka apod.

Kromě několika druhů proutí a dřevěných polotovarů budou zajištěny i korpusy, drátky, lýko, stuhy a množství vajíček jak umělých, tak dřevěných.

V případě zájmu se prosím přihlašte na mail: rohovska1dana@seznam.cz

jarní prázdniny 2022

10. a 11. února budou ve školičce jarní prázdniny

MC - vánoční prázdniny

Od 22. 12. 2021 do 3. 1. 2022 jsou v MC Slovíčko vánoční prázdniny

Angličtina

Angličtina - možnost výuky angličtiny pro nejmenší formou písní a her.

Podpořte nás, když nakupujete

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Návod zde

MC - letní pobyt maminek s dětmi

Každoročně pořádáme týdenní společný pobyt maminek s dětmi

MC na Facebooku

Nově nás můžete najít také na Facebooku a díky tomu Vám neunikne žádné námi chystané setkání :-) o všem vás budeme pravidelně informovat tak, abyste si i vy mohli dopředu plánovat svůj čas prožitý v našem mateřském centru. Ve fotogalerii pak najdete fotky nejen z pravidelných úterních a čtvrtečních dopoledních setkání, ale také z přednášek a besídek, které pro vás chystáme :-)