Aktuality

Školička - volná místa

Vážení rodiče,
ještě máme pár volných míst v červencové školičce. V srpnu máme zavřeno.

tel.do školičky: 774 437 435

Školička - převod na DĚTSKOU SKUPINU

Od ledna 2025 bude školička převedena na DĚTSKOU SKUPINU SLOVÍČKO.

S tím souvisí, že od září 2024 bychom chtěli přednostně přijímat děti na každodenní docházku, protože takto bychom rádi přijímali i děti do dětské skupiny následně od ledna 2025. Nicméně vzhledem k tomu, že se rozhodovací proces o převodu na dětskou skupinu protáhl, ještě určitě najdeme i několik míst pro děti se zkrácenou docházkou. Nebojte se zeptat. Přejeme krásné léto!

Dětský den - 24.6. 2024

V pondělí 24. 6. Vás srdečně zveme na Dětský den - rozloučení se školním rokem. Přijďte si hrát, doneste si něco na grilování a můžete přijít v kostýmu pohádkové postavy :-)

Těšíme se na Vás - tým školičky

Každý buřt pomáhá - 27.4. 2024

V sobotu 27. 4. od 15.00 Vás zveme na hudební odpoledne spojené s opékáním buřtů. 

Na co se můžete těšit? Na buřty, občerstvení, hudbu, prohlídku kostela a zázemí MC a spoustu dalšího 

Pro koho je akce? Rádi uvítáme úplně všechny, i ty, kteří u nás nikdy nebyli.

Karneval  - 2.3. 2024

V sobotu 2. března od 15.00 hod. se ve velkém sále kostela na Bolevecké návsi bude konat karneval se Včelími medvídky a jejich kamarády. Budeme rádi, když si s námi přijdete pohrát, zatančit i zazpívat :)

A povzbuzujeme i vás, maminky a všechny, které na karneval pozvete, tatínky nevyjímaje! Neváhejte a oblečte se do masek, ať je nás co nejvíce! Zkusme být zase na chvilku dětmi ;-)

Protože kapacita je omezena, prosíme o přihlášení se na mail: mc-slovicko@umc.cz

 

foto zde

Advent 2023

Více o dalších akcích: https://lochotin.umc.cz/advent_vanoce

Vánoční příběh v MC - 22. 12.

V pátek 22.12. Vás od 9.00hod. zveme do MC na malé vánoční posezení. Povíme si příběh o narození Ježíše Krista, jak to tenkrát před více než 2000 lety bylo :-) Zazpíváme si koledy a přinesete - li jako ochutnávku malinko cukroví, nebude nám nic chybět ;-)

Dokonce i děti si přijdou na své! V určitý čas se totiž přesuneme ke stromečku a každé dítě si odnese domů dáreček. V tomto směru však potřebuji vaši pomoc. Ti z vás, kteří přijdete, doneste, prosím, jednu hračku, se kterou si vaše dítko již nehraje... Zabalte něco z toho, co máte doma, a co si myslíte, že by udělalo jinému dítěti radost... Stačí plyšové zvířátko. Věřím, že všechny děti budou mile potěšeny. Ještě připomínám, kdo máte děti dvě, bude třeba zabalit dárečky dva! Ať vyjde dárek na všechny děti, ano? Balíček samozřejmě nepodepisujte, vše je tajné :)

Po skončení programu s dětmi, předpokládám v 10.30hod., nás čeká povídání s našim farářem Pavlem Kuchynkou. A o čem myslíte, že se s námi bude sdílet? No, o čem že to ty Vánoce vlastně jsou? ;-) Nebojte se a směle si připravte třeba i otázky :)

Vzhledem k organizaci potřebujeme s předstihem vědět, kdo se túčastní - je třeba se přihlásit na tento mail: mc-slovicko@umc.cz! Děkujeme

Vánoční dílnička pro děti - 16. 12.

V sobotu 16. 12. od 10.00 do 13.00 hodin zveme všechny děti od 6-ti let na tradiční výrobu drobných dárků. Děti je nutné předem přihlásit na e-mail: dilnicka@volny.cz. Do zprávy uveďte jméno, příjmení dítěte a věk. S sebou si přineste svačinku, pití a pracovní tričko. Cena je 120,- Kč.

Rozsvícení vánočního stromečku - 3. 12.

V neděli 3. prosince Vás od 17.00 zveme na nádvoří boleveckého kostela na rozsvícení vánočního stromečku. Těšit se můžete nejen na rozzářený stromeček, ale hlavně na rozzářené dětské oči, na hezky strávený čas, na koledy, na vánoční poselství i na sladkou ochutnávku.

 

Mikuláš - 2. 12.

S radostí vám přinášíme informaci, že v sobotu 2. 12. k nám přijde Mikuláš! Mikulášská nadílka proběhne letos opět na nádvoří kostela. Mikuláš a anděl se na vás a na vaše děti moc těší!

Na tomto odkaze zde se prosíme zaregistrujte na konkrétní čas. K Mikuláši bude předstupovat v daný čas vždy jen jedna rodina.

V registračním formuláři naleznete také odkaz, ve kterém vyplníte, za co má Mikuláš vaše dítě pochválit, případně maličko pokárat.

Připravte pro své dítě balíček a nezapomeňte ho opatřit dobře viditelnou jmenovkou. Prosíme vás, abyste balíček přinesli s předstihem do mateřského centra. Jsme vám k dispozici ve všední dny od 7.00 do 15.00 hodin. Pokud by vám to nevyšlo, budete moci balíček předat u stolečku po vstupu do zahrady kostela.

Děti si mohou nachystat básničku, kterou Mikulášovi a andělovi zarecitují.

Jako obvykle nevybíráme za akci vstupné. Pokud nás však chcete finančně podpořit v pořádání podobných akcí, můžete tak učinit u stolečku po vstupu do zahrady.

Prosíme přijďte včas podle rozpisu. Z organizačních důvodů nebude možné pozdržet probíhající akci. Můžete přijet i dříve a projít se zatím po Bolevecké návsi.

Naše fotografka každé dítko u Mikuláše vyfotí a fotky vám pošleme mailem. Můžete si tak naplno užít společné chvilky s vašimi dětmi.

Těšíme se na Vás!

 

Věncování - 2. 12.

V sobotu 2. prosince Vás od 9:30 zveme na společné vyrábění adventních věnců. 

Prosíme o přihlášení na email mc-slovicko@umc.cz Napište nám prosím, kolik vás přijde a zda budete mít s sebou děti.

A co budete s sebou potřebovat? Chvojí, korpus (buď se kupují polystyrenové nebo i přírodní, ty se nemusejí celé přikrývat. Lze i vyrobit z větviček, klacíků či slámy), vázací drátek, podložky pod svíčky a svíčky. Všechny potřebnosti zakoupíte v květinářství nebo v hobbymarketech. A co se týče ozdob na věnec, fantazii se meze nekladou! Krásné jsou na věncích přírodní materiály, které snadno nasbíráte s dětmi na vycházce nebo naleznete doma - šišky, kaštany, skořápky vlašských ořechů, lískové oříšky, skořice, sušené plátky pomerančů, ozdoby za slámy...

Kdo máte tavnou pistoli, určitě se bude také hodit :-)

Moc se těšíme na každého z vás!

Podzimníčkování - 7. 10. 2023

V sobotu 7. 10. se uskuteční letošní "Podzimníčkování".  Opět se můžete těšit na cestu plnou her a soutěží. A samozřejmě také na "Podzimníčky" kteří Vás budou cestou provázet.

Začínáme v 16:00 hod. u Třemošenského rybníka, pod konečnou zastávky tramvaje č. 1. Pokud přijedete autem, je možné tam i zaparkovat.

A co s sebou? Lucerničku, buřtíky, podtácek, chleba a pití.

Důležité:  V případě deště se akce nekoná.

 

Školička - začínáme 4. 9. 2023

V pondělí 4. 9. se na Vás opět těšíme. 

 

Přihlašování na šk. rok 2023/24

Podávání přihlášek do školičky na nový školní rok je v plném proudu a my se už teď těšíme na nové kamarády! Přijímáme děti od 2 let na docházku 2, 3 nebo 5 dní v týdnu.

Všechny potřebné informace naleznete zde na webu v záložce Školička nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 774 437 435 či e-mailem: mc-slovicko@umc.cz

 

MC a školička v srpnu

V srpnu má Mateřské centrum i Školička zavřeno.

 

Školička 31. 7.

31. 7. bude školička otevřena jen do 12.30 hod.

 

Vánoční příběh a "půlnoční" - 24. 12.

Vážení a milí příznivci mateřského centra, chtěli bychom vám poděkovat za vaši náklonnost v tomto roce a za všechny chvíle, které jsme spolu mohli strávit. Zveme vás k nám i na Štědrý den, třeba na odpolední vycházku, kdy se v 15 hodin odpoledne odehraje před kostelem vánoční příběh. Nebo na "půlnoční", tedy spíše štědrovečerní bohoslužbu ve 21 hodin.

V těchto dnech si lidé vzájemně něco hezkého přejí. Přidáváme se k mnohým přáním radostných svátků. Kéž jsou pro vás Vánoce tím, co mají ve svém názvu, a jsou pro každého z vás tou "svatou nocí", kdy se zrodí něco nového, nová naděje, nový příběh. Jako tenkrát...

 

 

Angličtina

Angličtina - možnost výuky angličtiny pro nejmenší formou písní a her.

 

Podpořte nás, když nakupujete

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Návod zde

 

MC na Facebooku

Nově nás můžete najít také na Facebooku a díky tomu Vám neunikne žádné námi chystané setkání :-) o všem vás budeme pravidelně informovat tak, abyste si i vy mohli dopředu plánovat svůj čas prožitý v našem mateřském centru. Ve fotogalerii pak najdete fotky nejen z pravidelných úterních a čtvrtečních dopoledních setkání, ale také z přednášek a besídek, které pro vás chystáme :-)