Školička

po - pá, 6:30 - 16:30 hodin

Školička je určena dětem od 2 let.

Povídáme si pohádky, hrajeme divadlo, hrajeme si spolu, malujeme....

Každý den je hravý a pohádkový program rozšířen o některé další aktivity.

Děti, které chtějí, mohou po obědě odpočívat a spát.

Více o nás zde.

 

Podmínkou k přijetí vašeho dítěte do školičky bude závazná přihláška a zaplacení rezervačního poplatku.

Přihlášku naleznete  zde .

Informace k platbám naleznete zde.

Uvedené ceny nezahrnují stravné.

Pro děti zajišťujeme dovážku obědů, cena oběda je 65, -Kč.

Podrobné informace pro rodiče (školní rok 2023/24)


Rádi zodpovíme jakýkoliv Váš dotaz, v případě Vašeho zájmu nás, prosím, kontaktujte


Náš tým:


Petra Honomichlová

moje moto:

„Netrapte se tím, že vás děti někdy neposlouchají, ale tím, že vás stále pozorují.“ - Robert Fulghum americký spisovatel, pastor a učitel 1937

774 437 435

mc-slovicko@umc.cz

Více

Mám 11 let praxe práce s dětmi, jako osobní chůva v rodinách i jako pečující osoba v dětských skupinách. Jako zástupkyně ředitelky v DS a nyní jako vedoucí mateřského centra a školičky.

 

Proč pracuji s dětmi?

Mým cílem jsou spokojené děti, které radostně tvoří a kreativně myslí, zvídavé a zodpovědné, které jsou empatické ke svému okolí. Miluji jejich otevřenost a pravdivost, jejich nadšení a chuť objevovat svět.

 

Andrea Klepancová

moje moto:

"Dávat dětem dostatek prostoru a zároveň hlídat hranice"

 

Více

Jmenuji se Andrea neboli teta Áďa. Mám tři roky praxe jako pečovatelka pro děti v dětské skupině.

 

Proč pracuji s dětmi?

Práce s dětmi mě baví a naplňuje i proto, že děti mají v sobě nesmírnou kreativitu a nekonečnou fantazii. Ráda s dětmi tvořím. K mým zálibám patří také hudba a zpěv.

 

Míša Kačerová

moje moto:

"Jednejme s dětmi tak, jak chceme, aby si nás pamatovaly..."

 

Více

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v K. Varech a následně pak bakalářský obor učitelství pro MŠ na ZČU v Plzni. Pracovala jsem 10 let na pozici učitelky MŠ. Poté jsem se stala maminkou dvou úžasných dětí, které jsou mými velkými učiteli. Právě mateřství mě přivedlo na cestu kontaktního rodičovství a respektujícího přístupu ve výchově, změnil se mi pohled na život i na vzdělávání dětí.

 

Proč pracuji s dětmi?

Práce s dětmi mě baví a naplňuje, miluji dětskou upřímnost, bezprostřednost, radost ze života a bytí v přítomnosti, obdivuji nekončící touhu dětí po poznání a objevování. Ve vztahu k dětem se snažím být empatická a respektující, přistupuji k dětem individuálně s ohledem na jejich vývoj a potřeby, vnímám jejich přání a pocity a chci vytvářet prostředí, kde se budou děti cítit bezpečně, spokojeně, kde budou moci být samy sebou a kam se budou rády vracet."

 

Veronika Miczánová

moje moto:

V dítěti leží osud budoucnosti.“ — Maria Montessori italská učitelka, filosofka a lékařka 1870–1952

 

Více

Pracovala jsem jako sociální pracovnice v oblasti sanace rodiny a sociálně právní ochrana dětí. Při první mateřské jsem si doplnila vzdělání v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. V současné době mám 5,5 roku praxe v mateřských školách, pracovala jsem s dětmi ve věku od 2 – 6 let. Během druhé mateřské jsem pomáhala i v dětské skupině. Z kroužků, které jsem vedla, mohu jmenovat – předškoláček a kroužek hraní na flétnu aj., absolvované kurzy – úvod do Montessori.

 

Proč pracuji s dětmi?

Děti jsou pro mě radost. Děti jsou bystré a zvídavé, jsem ráda, že můžu být průvodcem první etapy dětského života - školka. Děti se zde učí vzájemnému naslouchání, poznávání a seznamování se, vnímání a komunikace s vrstevníky i mezi dětmi. Není nic vzácnější než šťastné a spokojení dítě, které objevuje svět. S velkou chutí a radostí se koukám, když je dítě šťastné. Každé dítě je pro mě jedinečné.

 

Míša Veselá

moje moto:

"Průměrný učitel vypráví. 

Dobrý učitel vysvětluje. 

Výborný učitel ukazuje.

Nejlepší učitel inspiruje. “ - Charles Farrar Browne

 

Více

Jsem studentkou ZČU v Plzni, 2. ročníku oboru Učitelství pro mateřské školy. Druhým rokem pracuji v Mateřském centrum Slovíčko v Plzni. Působím také jako praktikant na letním táborovém soustředění Dětského folklórního souboru Dyleň, K. Vary

 

Proč pracuji s dětmi?

Pracovat s dětmi v mateřské škole je pro mě velice naplňující. Mít možnost vidět ty nadšené tvářičky, které se něco nového naučily či objevily, je nepopsatelný pocit.

 

Pavel Wittner

moje moto:

"Ježíš řekl: "Nechte děti a nebraňte jim jít ke mně; neboť takovým patří království nebeské." Bible, Matoušovo evangelium, 19. kapitola, 14. verš"

 

Více

S dětmi v církvi pracuji přes 20 let. Mám úžasnou ženu a tři bezva syny. Absolvoval jsem mj. program předškolní a mimoškolní vzdělávání na FPE ZČU. Ve volném čase rád zkouknu nějaký dobrý film, přečtu knihu nebo něco upeču :-)