Časté dotazy

Kdy probíhá zápis do školičky?

Zápis probíhá průběžně. Chcete-li zapsat dítě na nový školní rok, můžete si místo zarezervovat již od ledna nebo kdykoliv později, do zaplnění kapacity. V případě volné kapacity je možné dítě zapsat i v průběhu školního roku.

Přijímáte i děti s plenami?

Ano. Pokud vaše dítě nosí plenku na odpolední spaní nebo i celodenně, není to překážkou přijetí do naší školičky.

Máte otevřeno o letních prázdninách?

Školička je otevřená v červenci. V srpnu je zavřeno.

Musím zaplatit za školičku i za červenec, přestože jedeme na dovolenou?

Nemusíte. Měsíc červenec je v jiném, prázdninovém režimu. Máte-li zájem pokračovat v docházce i v červenci, přihlásíte své dítě zvlášť na vámi zvolené dny, bez ohledu na to, v jaké dny vaše dítě navštěvovalo školičku během školního roku.

Může moje dítě chodit do vaší školičky až do nástupu do školy?

Ano, budeme potěšeni. Starší děti mají 3x v týdnu oddělenou část programu, během které se věnují činnostem připravujícím na školní docházku. Je však zapotřebí, aby byl váš předškolák formálně zapsaný v„klasické školce“ (registrovaném školském zařízení). Prosíme přečtěte si detaily v následující otázce.

Je možné zapsat do vaší školičky dítě k plnění povinného předškolního vzdělávání?

Povinné předškolní vzdělávání v daném školním roce se týká dětí, které oslaví páté narozeniny před 1. zářím daného školního roku. Naše školička není školským zařízením dle školského zákona, a proto je zapotřebí, abyste dítě, které bude zahajovat školní rok již jako pětileté, včas zapsali do „klasické“ MŠ. Termíny zápisu jsou zpravidla v dubnu nebo květnu. V MŠ pak oznámíte, že budete své dítě vzdělávat individuálně. Pak už je jen na vás, zda dítě bude s vámi doma nebo bude docházet například do naší školičky.

Jak mám postupovat, když jde dítě z vaší školičky rovnou do školy?

Stejným způsobem, jako kdyby navštěvovalo státní mateřskou školu. Pokud bude vašemu dítěti nejpozději 31. srpna před zahájením daného školního roku šest let, dostavíte se do vámi vybrané základní školy k běžnému zápisu. Pokud byste chtěli, aby vaše dítě zahájilo školní docházku dříve (31. srpna mu ještě nebude celých šest let), potřebujete doporučení školského poradenského zařízení. Bližší informace o náležitostech dřívějšího nástupu do školy vám poskytne vámi vybraná ZŠ.

Mohu dostat potvrzení o platbě za umístění dítěte do daňového přiznání, abych získal slevu na dani?

To bohužel možné není. Naše školička nespadá mezi zařízení, na která se sleva na dani vztahuje. Pokud potřebujete potvrzení o zaplacené částce k jinému účelu (např. využití zaměstnaneckého bonusu, prokázání výdajů kvůli výživnému apod.), samozřejmě vám ho rádi vystavíme.

Vystavujete potvrzení o daru?

Ano. V případě, že se rozhodnete zaplatit (jednorázově či pravidelně) vyšší částku, než je předepsaná částka za využití služeb školičky, rádi vám potvrzení na tuto částku navíc vystavíme.