Aktuality

Dětský den - 24.6. 2024

V pondělí 24. 6. Vás srdečně zveme na Dětský den - rozloučení se školním rokem. Přijďte si hrát, doneste si něco na grilování a můžete přijít v kostýmu pohádkové postavy :-)

Těšíme se na Vás - tým školičky

Karneval  - 2. 3. 2024

V sobotu 2. března od 15.00 hod. se ve velkém sále kostela na Bolevecké návsi bude konat karneval se Včelími medvídky a jejich kamarády. Budeme rádi, když si s námi přijdete pohrát, zatančit i zazpívat :)

A povzbuzujeme i vás, maminky a všechny, které na karneval pozvete, tatínky nevyjímaje! Neváhejte a oblečte se do masek, ať je nás co nejvíce! Zkusme být zase na chvilku dětmi ;-)

Protože kapacita je omezena, prosíme o přihlášení se na mail: mc-slovicko@umc.cz

 

foto zde

Advent 2023

Více o dalších akcích: https://lochotin.umc.cz/advent_vanoce

Vánoční příběh v MC - 22. 12.

V pátek 22.12. Vás od 9.00hod. zveme do MC na malé vánoční posezení. Povíme si příběh o narození Ježíše Krista, jak to tenkrát před více než 2000 lety bylo :-) Zazpíváme si koledy a přinesete - li jako ochutnávku malinko cukroví, nebude nám nic chybět ;-)

Dokonce i děti si přijdou na své! V určitý čas se totiž přesuneme ke stromečku a každé dítě si odnese domů dáreček. V tomto směru však potřebuji vaši pomoc. Ti z vás, kteří přijdete, doneste, prosím, jednu hračku, se kterou si vaše dítko již nehraje... Zabalte něco z toho, co máte doma, a co si myslíte, že by udělalo jinému dítěti radost... Stačí plyšové zvířátko. Věřím, že všechny děti budou mile potěšeny. Ještě připomínám, kdo máte děti dvě, bude třeba zabalit dárečky dva! Ať vyjde dárek na všechny děti, ano? Balíček samozřejmě nepodepisujte, vše je tajné :)

Po skončení programu s dětmi, předpokládám v 10.30hod., nás čeká povídání s našim farářem Pavlem Kuchynkou. A o čem myslíte, že se s námi bude sdílet? No, o čem že to ty Vánoce vlastně jsou? ;-) Nebojte se a směle si připravte třeba i otázky :)

Vzhledem k organizaci potřebujeme s předstihem vědět, kdo se túčastní - je třeba se přihlásit na tento mail: mc-slovicko@umc.cz! Děkujeme

Vánoční dílnička pro děti - 16. 12.

V sobotu 17. 12. od 10.00 do 13.00 hodin zveme všechny děti od 6-ti let na tradiční výrobu drobných dárků. Děti je nutné předem přihlásit na e-mail: dilnicka@volny.cz. Do zprávy uveďte jméno, příjmení dítěte a věk. S sebou si přineste svačinku, pití a pracovní tričko. Cena je 120,- Kč.

Rozsvícení vánočního stromečku - 3. 12.

V neděli 3. prosince Vás od 17.00 zveme na nádvoří boleveckého kostela na rozsvícení vánočního stromečku. Těšit se můžete nejen na rozzářený stromeček, ale hlavně na rozzářené dětské oči, na hezky strávený čas, na koledy, na vánoční poselství i na sladkou ochutnávku.

 

Mikuláš - 2. 12.

S radostí vám přinášíme informaci, že v sobotu 2. 12. k nám přijde Mikuláš! Mikulášská nadílka proběhne letos opět na nádvoří kostela. Mikuláš a anděl se na vás a na vaše děti moc těší!

Na tomto odkaze zde se prosíme zaregistrujte na konkrétní čas. K Mikuláši bude předstupovat v daný čas vždy jen jedna rodina.

V registračním formuláři naleznete také odkaz, ve kterém vyplníte, za co má Mikuláš vaše dítě pochválit, případně maličko pokárat.

Připravte pro své dítě balíček a nezapomeňte ho opatřit dobře viditelnou jmenovkou. Prosíme vás, abyste balíček přinesli s předstihem do mateřského centra. Jsme vám k dispozici ve všední dny od 7.00 do 15.00 hodin. Pokud by vám to nevyšlo, budete moci balíček předat u stolečku po vstupu do zahrady kostela.

Děti si mohou nachystat básničku, kterou Mikulášovi a andělovi zarecitují.

Jako obvykle nevybíráme za akci vstupné. Pokud nás však chcete finančně podpořit v pořádání podobných akcí, můžete tak učinit u stolečku po vstupu do zahrady.

Prosíme přijďte včas podle rozpisu. Z organizačních důvodů nebude možné pozdržet probíhající akci. Můžete přijet i dříve a projít se zatím po Bolevecké návsi.

Naše fotografka každé dítko u Mikuláše vyfotí a fotky vám pošleme mailem. Můžete si tak naplno užít společné chvilky s vašimi dětmi.

Těšíme se na Vás!

 

Věncování - 2. 12.

V sobotu 2. prosince Vás od 9:30 zveme na společné vyrábění adventních věnců. 

Prosíme o přihlášení na email mc-slovicko@umc.cz Napište nám prosím, kolik vás přijde a zda budete mít s sebou děti.

A co budete s sebou potřebovat? Chvojí, korpus (buď se kupují polystyrenové nebo i přírodní, ty se nemusejí celé přikrývat. Lze i vyrobit z větviček, klacíků či slámy), vázací drátek, podložky pod svíčky a svíčky. Všechny potřebnosti zakoupíte v květinářství nebo v hobbymarketech. A co se týče ozdob na věnec, fantazii se meze nekladou! Krásné jsou na věncích přírodní materiály, které snadno nasbíráte s dětmi na vycházce nebo naleznete doma - šišky, kaštany, skořápky vlašských ořechů, lískové oříšky, skořice, sušené plátky pomerančů, ozdoby za slámy...

Kdo máte tavnou pistoli, určitě se bude také hodit :-)

Moc se těšíme na každého z vás!

Obědy - navýšení ceny

Z důvodu zkvalitnění služeb od 1.11. změna ceny obědů na 65,-.Kč Jídlo zajišťuje Pavel Štícha Jídlo k Vám.

Podzimníčkování - 7. 10. 2023

V sobotu 7. 10. se uskuteční letošní "Podzimníčkování".  Opět se můžete těšit na cestu plnou her a soutěží. A samozřejmě také na "Podzimníčky" kteří Vás budou cestou provázet.

Začínáme v 16:00 hod. u Třemošenského rybníka, pod konečnou zastávky tramvaje č. 1. Pokud přijedete autem, je možné tam i zaparkovat.

A co s sebou? Lucerničku, buřtíky, podtácek, chleba a pití.

Důležité:  V případě deště se akce nekoná.

 

Školička - začínáme 4. 9. 2023

V pondělí 4. 9. se na Vás opět těšíme. 

 

Přihlašování na šk. rok 2023/24

Podávání přihlášek do školičky na nový školní rok je v plném proudu a my se už teď těšíme na nové kamarády! Přijímáme děti od 2 let na docházku 2, 3 nebo 5 dní v týdnu.

Všechny potřebné informace naleznete zde na webu v záložce Školička nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 774 437 435 či e-mailem: mc-slovicko@umc.cz

 

Karneval s Ferdou a Beruškou - 4. 3. 2023

V sobotu 4. března od 16.00 hod. se ve velkém sále kostela na Bolevecké návsi bude konat karneval s Ferdou mravencem a Beruškou :-) Tak pokud se budete chtít přidat do našeho mravenčení, s radostí mezi sebou přivítáme další berušky, Ferdy a třeba i Brouky Pytlíky :) Fantazii se opravdu meze nekladou. Budeme rádi, když si s námi přijdete pohrát, zatančit i zazpívat :)

A povzbuzujeme i vás, maminky a všechny, které na karneval pozvete, tatínky nevyjímaje! Neváhejte a oblečte se do masek, ať je Berušek a Ferdů co nejvíce! Zkusme být zase na chvilku dětmi ;-)

Na závěr jedna prosba. Na karnevalu jsou děti každoročně obdarovávány plyšovými odměnami, a tak k vám přicházíme s prosbou o výpomoc v této věci. Pokud máte doma přebytek plyšových hraček, moc by nám pomohlo, kdybyste je mohli darovat k těmto karnevalovým účelům. Přinášet je můžete kdykoliv, nejlépe do 15.2. (16.-17.2. máme jarní prázdniny, tak tu nebudeme). Velice děkujeme všem ochotným dárcům! Vězte, že dětem uděláte radost ;-)

Protože kapacita je omezena, prosíme o přihlášení se na mail: mc-slovicko@umc.cz

 

Vánoční příběh a "půlnoční" - 24. 12.

Vážení a milí příznivci mateřského centra, chtěli bychom vám poděkovat za vaši náklonnost v tomto roce a za všechny chvíle, které jsme spolu mohli strávit. Zveme vás k nám i na Štědrý den, třeba na odpolední vycházku, kdy se v 15 hodin odpoledne odehraje před kostelem vánoční příběh. Nebo na "půlnoční", tedy spíše štědrovečerní bohoslužbu ve 21 hodin.

V těchto dnech si lidé vzájemně něco hezkého přejí. Přidáváme se k mnohým přáním radostných svátků. Kéž jsou pro vás Vánoce tím, co mají ve svém názvu, a jsou pro každého z vás tou "svatou nocí", kdy se zrodí něco nového, nová naděje, nový příběh. Jako tenkrát...

 

Vánoční MC - 22. 12.

Ve čtvrtek 22.12. Vás od 9.30hod. zveme do MC na malé vánoční posezení. Povíme si příběh o narození Ježíše Krista, jak to tenkrát před více než 2000 lety bylo :-) Zazpíváme si koledy a přinesete - li jako ochutnávku malinko cukroví, nebude nám nic chybět ;-)

Dokonce i děti si přijdou na své! V určitý čas se totiž přesuneme ke stromečku a každé dítě si odnese domů dáreček. V tomto směru však potřebuji vaši pomoc. Ti z vás, kteří přijdete, doneste, prosím, jednu hračku, se kterou si vaše dítko již nehraje... Zabalte něco z toho, co máte doma, a co si myslíte, že by udělalo jinému dítěti radost... Stačí plyšové zvířátko. Věřím, že všechny děti budou mile potěšeny. Ještě připomínám, kdo máte děti dvě, bude třeba zabalit dárečky dva! Ať vyjde dárek na všechny děti, ano? Balíček samozřejmě nepodepisujte, vše je tajné :)

Velice vás prosíme, oblečte v tento den děti do bílého oblečení. Ať už to budou sukýnky, punčocháče, kalhoty, trička, svetříky, prostě cokoli bílého máte, jim v tento den, oblečte. I kdyby to mělo být vaše triko a pásek přes to, fantazii se meze nekladou... Těšíme se, že mezi sebou budeme mít spoustu nádherných bílých andílků. Křídla mít nemusí ;-)

Po skončení programu s dětmi, předpokládám v 10.30hod., nás čeká povídání s našim farářem Pavlem Kuchynkou. A o čem myslíte, že se s námi bude sdílet? No, o čem že to ty Vánoce vlastně jsou? ;-) Nebojte se a směle si připravte třeba i otázky :)

Vzhledem k organizaci potřebujeme s předstihem vědět, kdo se túčastní - je třeba se přihlásit na tento mail:  mc-slovicko@umc.cz ! Děkujeme

 

Vánoční dílnička pro děti - 17. 12.

V sobotu 17. 12. od 10.00 do 13.00 hodin zveme všechny děti od 6-ti let na tradiční výrobu drobných dárků. Děti je nutné předem přihlásit na e-mail: pavla.balousova@volny.cz. Do zprávy uveďte jméno, příjmení dítěte a věk. S sebou si přineste svačinku, pití a pracovní tričko. Cena je 120,- Kč.

 

Mikuláš 3. 12.

S radostí vám přinášíme informaci, že v sobotu 3. 12. k nám přijde Mikuláš! Mikulášská nadílka proběhne letos opět na nádvoří kostela. Mikuláš a anděl se na vás a na vaše děti moc těší!

Na tomto odkaze: https://1url.cz/MrTwM se prosíme zaregistrujte na konkrétní čas. K Mikuláši bude předstupovat v daný čas vždy jen jedna rodina.

V registračním formuláři naleznete také odkaz, ve kterém vyplníte, za co má Mikuláš vaše dítě pochválit, případně maličko pokárat.

Připravte pro své dítě balíček a nezapomeňte ho opatřit dobře viditelnou jmenovkou. Prosíme vás, abyste balíček přinesli s předstihem do mateřského centra. Jsme vám k dispozici ve všední dny od 6.30 do 16.00 hodin. Pokud by vám to nevyšlo, budete moci balíček předat u stolečku po vstupu do zahrady kostela.

Děti si mohou nachystat básničku, kterou Mikulášovi a andělovi zarecitují.

Jako obvykle nevybíráme za akci vstupné. Pokud nás však chcete finančně podpořit v pořádání podobných akcí, můžete tak učinit u stolečku po vstupu do zahrady.

Prosíme přijďte včas podle rozpisu. Z organizačních důvodů nebude možné pozdržet probíhající akci. Můžete přijet i dříve a projít se zatím po Bolevecké návsi.

Naše fotografka každé dítko u Mikuláše vyfotí a fotky vám pošleme mailem. Můžete si tak naplno užít společné chvilky s vašimi dětmi.

Těšíme se na Vás!

 

Rozsvícení vánočního stromečku - 27. 11.

V neděli 27. listopadu Vás od 17.00 zveme na nádvoří boleveckého kostela na rozsvícení vánočního stromečku. Těšit se můžete nejen na rozzářený stromeček, ale hlavně na rozzářené dětské oči, na hezky strávený čas, na koledy, na vánoční poselství i na sladkou ochutnávku.

 

 

Věncování 25. 11.

V pátek 25. listopadu Vás zveme na společné vyrábění adventních věnců. Kdo z vás se v tento den chystá do mateřského centra, přijďte prosím jako obvykle v čase od 9:00 do 9:30. Bude následovat program pro děti, který pouze trochu zkrátíme. Kdo se na vyrábění chystáte bez dětí, budeme vás očekávat v 10:00 hodin. Samozřejmě můžete pozvat kamarádku, maminku, dědečka, všichni jsou vítáni. Jen prosíme o přihlášení na email
mc-slovicko@umc.cz do středy 23. listopadu. Napište nám prosím, kolik vás přijde a zda budete mít s sebou děti. Děkujeme.

A co budete s sebou potřebovat? Chvojí, korpus (buď se kupují polystyrenové nebo i přírodní, ty se nemusejí celé přikrývat. Lze i vyrobit z větviček, klacíků či slámy), vázací drátek, podložky pod svíčky a svíčky. Všechny potřebnosti zakoupíte v květinářství nebo v hobbymarketech. A co se týče ozdob na věnec, fantazii se meze nekladou! Krásné jsou na věncích přírodní materiály, které snadno nasbíráte s dětmi na vycházce nebo naleznete doma - šišky, kaštany, skořápky vlašských ořechů, lískové oříšky, skořice, sušené plátky pomerančů, ozdoby za slámy...

Kdo máte tavnou pistoli, určitě se bude také hodit :-)

Moc se těšíme na každého z vás!

 

Podzimníčkování - 15. 10. 2022

V sobotu 15. 10. se uskuteční letošní "Podzimníčkování".  Opět se můžete těšit na cestu plnou her a soutěží. A samozřejmě také na "Podzimníčky" kteří Vás budou cestou provázet.

Začínáme v 16:00 hod. u Třemošenského rybníka, pod konečnou zastávky tramvaje č. 1. Pokud přijedete autem, je možné tam i zaparkovat.

A co s sebou? Lucerničku, buřtíky, podtácek, chleba a pití. A budete-li se chtít zdržet, popovídat si s námi a třeba si i zazpívat a dát si svařené vínečko, tak si nezapomeňte přinést hrneček.

Důležité: V případě chladného počasí se dobře oblečte!


Angličtina

Angličtina - možnost výuky angličtiny pro nejmenší formou písní a her.

 

Podpořte nás, když nakupujete

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Návod zde

 

MC na Facebooku

Nově nás můžete najít také na Facebooku a díky tomu Vám neunikne žádné námi chystané setkání :-) o všem vás budeme pravidelně informovat tak, abyste si i vy mohli dopředu plánovat svůj čas prožitý v našem mateřském centru. Ve fotogalerii pak najdete fotky nejen z pravidelných úterních a čtvrtečních dopoledních setkání, ale také z přednášek a besídek, které pro vás chystáme :-)